Eventas

Nagi tęsiasi eventas. Kiaušiniai kol kas davė tik vieną baby pokemoną, neatrodo kad tokie jau dažni būtų. Tik Pikachu gal dar dažniau sugaunamas pasidarė. Kita vertus, Niantic visus „pradžiugino“ savo laiko skaičiavimu – pagal jų logiką, turėjo būti nemokami inkubatoriai nuo pirmos dienos ryto, duodami per pirmą pokestopo pasukimą tą dieną. Spėkit, kada atėjo tos dienos rytas? Ogi kai Europoje jau buvo praėjęs ir rytas, ir diena, ir vakaras, o jau atėjo naktis.

Šitų pokemonų visi nori gauti daug :)

Šitų pokemonų visi nori gauti daug 🙂

Kaip suprantate, kadangi pas visus pirmas tos dienos pasukimas buvo seniai prasuktas, tai niekas Europoje tų pirmos dienos inkubatorių negavo. Visas Redditas ir Niantic Facebook tiesiog pasiuto, bet neatrodo, kad Niantic būtų kaip nors sureagavę. Vietoje to jie pasiūlė esą dovanas – pirkti jų parduotuvėje daugiau inkubatorių.

Vienas draugas, seniai žaidžiantis to paties Niantic kurtą Ingress (kuriame šiemet netgi jokio evento neadarė – pamiršo), pakomentavo taip: „čia tipiškas Niantic“.

Kita vertus, eventas tęsiasi. Gal visgi bent jau starterių pokemonų bus pakankamai daug. Visiems reikia dešimčių ar šimtų bulbasaur, charmander ir squirtle, nes visiems reikia išsiauginti venusaur, charizard ir blastoise, o dar ir su tinkamais movesetais, o tam reikia labai daug saldainių.

Taigi, linkiu visiems smagumo 🙂

Su Kalėdomis!

Niantic mums žada, kad bus žymiai linksmiau – todėl ir siurprizų bus. Bet kad visiems būtų aiškiau, apie tuos siurprizus jau paskelbė, tad gal ir ne visai čia siurprizai. Bet visvien linksma.

Sveiki, aš jūsų Kalėdų senelis! :)

Sveiki, aš jūsų Kalėdų senelis! 🙂

Nuo gruodžio 25 iki sausio 3 dienos bus šie malonumai:

  • Pokestopai kartą per dieną duos vienkartinį inkubatorių
  • Bus daug didesni šansai rasti kiaušinį, kuriame yra Togepi, Pichu ar kiti antros kartos pokemonai
  • Pikachu su kalėdine kepure bus ilgiau nei iki 29, o be to – dar dažniau

Nuo gruodžio 30 iki sausio 8 dienos bus šie džiaugsmai:

  • Starteriai – Squirtle, Bulbasaur ir Charmander, o taip pat ir jų evoliucijos visame pasaulyje pasitaikys daug dažniau, nei įprasta
  • Lure moduliai veiks valandą, o ne 30 minučių

Kas visiems užkliūna – tai tas, kad šitos dovanos yra labai menkutės, lyginant su ankstesniais eventais, kur buvo dvigubi saldainiai ir dvigubas XP, nors tų eventų metu buvo mažos šventės. Tad gali būti, jog Niantic ir dar kokią nors staigmenėlę slepia. Kaip jūs manote?

Kaip naikinti Pokemon Go sukčius (spūferius)?

Spūferiai – tai tie, kurie su visokiomis programėlėmis imituoja vaikščiojimą, nors išties nevaikščioja niekur. Tai yra sukčiavimas ir gadina visą malonumą. Įsivaizduokit, jūs einate per lietų šaltyje, užiminėjate gymus, o staiga atlekia kažkoks vaiduoklis ir numuša viskus per kelias minutes. Ir tas spūferis nei neišeina iš savo namų, bet žaidimą visiems gadina.

Niantic labai nemėgsta spūferių, tai jei tik žinosit kaip teisingai reportinti, galite juos iš savo aplinkos išnaikinti.

Niantic labai nemėgsta spūferių, tai jei tik žinosit kaip teisingai reportinti, galite juos iš savo aplinkos išnaikinti.

Pokemon Go tokie spūfinimai yra draudžiami, tačiau Niantic nesugeba susitvarkyti. Bet kadangi man pavyko kažkiek tuos spūferius išnaikinti savo aplinkoje, tai pasidalinsiu aukso vertės patarimais.

Pirma, ką svarbu žinoti: Niantic visada nori būti tikri, kad tie, kas reportina, reportina teisingai. Kad nebūtų taip, kad kažkas prireportins kažką kitą melagingai. Todėl jie visada nori būti užtikrintais, kad jūs realiai stebėjote tą sukčiavimą. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad tuo metu, kai gymo užimdinėti ateina spūferis, jūs turite būti būtent prie to gymo ir laukti, kol tą gymą užims.

Kai paskui sulaukiate, kad tą gymą užėmė spūferis, einate į nustatymus, „report high priority issue“, tada „report inappropriate gameplay“, tada pasirenkate „a player is cheating“, o tada „I am at this gym and no one is around“. Labai svarbu teisingai ir tiksliai įvesti ir savo nickname, ir spūferio nickname, ir savo pašto adresą. Jei viskas tiksliai suvesta, Niantic programa automatiškai patikrina ir nustato, kad išties du šitie žaidėjai buvo vienu metu ir reikia patikrint, kas ten vyko. Tada Niantic supportas įsijungia savo programą ir pamato, kad spūferis lakstė visokiom įstrižom linijom skersai išilgai upių, gatvių, namų ir panašiai, o tada deda tam spūferiui baną.

Beje, kai kurie spūferiai labai reguliariai, kas vakarą pereina krūvą gymų. Taigi, jei pastebėsite, kad koks nors reguliariai vakare nukala viską iš eilės, nepatingėkite palaukti. Gal ten bus realus žmogus, tai viskas bus tvarkoje. Bet jei pamatysite, kad gymą kažkas muša, o nieko aplink nėra – tai reiškia, kad atėjo spūferis.

Ar verta reportinti spūferius, kurie pvz., yra jūsų komandos spalvos, t.y., kai jie netgi patrainina, pakelia gymą, kuriame esate? Aišku, kad taip – juos irgi reikia naikinti.

Problema yra ta, kad spūferiai žaidžia tingėdami, ir jiems išvis nusispjaut į tai, kokioje jie komandoje. Ir kai jie pamato, kad yra jų spalvos gymas, o jame trūksta vietos ar tiesiog daug dirbti reikia, norint tą gymą pakelti, tai jie tingi tai daryti. Ir tada jie dažniausiai numuša gymą su kitu (kitos spalvos) akauntu per kelis levelius žemyn. Arba pvz., pamato 2 levelių gymą su dviem nedideliais žaidėjais ir išvis su kitu akauntu numuša gymą visiškai. Rezultate, jūsų spalvos spūferis jus pačius irgi numušinėja.

Niekad neteko pamatyti tokių dalykų, kai staiga gymas, kuriame buvo jūsų pokemonas, nudaužiamas, bet jau po minutės ten vėl tos pačios spalvos gymas, o jame keli žaidėjai, kurių prieš tai gyme nebuvo? Taip irgi daro spūferiai. Jie turi po daug akauntų, visokių spalvų. Ir kai meta kažką į gymą, tai įmeta kartais po 2-3 skirtingus akauntus iškart.

Žodžiu, sukčiai yra sukčiai ir terliotis su jais nereikia, kokios spalvos jie bebūtų. Jie tik gadina visiems žaidimą, tad geriau juos iš to žaidimo išmesti, kad jų nebeliktų visiškai. Žaidimas būna smagus, kai jis žaidžiamas taip, kaip buvo numatyta, o ne laužomas ir gadinamas.

Žaidimo strategija, kai aplink vien priešai

Daugeliui tenka susidurti su situacija, kai rajone, kuriame žaidi, dominuoja viena komanda. Kitos komandos žaidėjams tada būna labai ne kas. Štai čia aš jums išdėstysiu mano paties bandytą ir labai pasiteisinusią strategiją, kaip susitvarkyti su dominuojančia komanda, sėkmingai augti, o galų gale netgi savo paties komandą paversti dominuojančia.

Kai visuose gymuose dominuoja viena spalva, žaisti būna sunku, bet visvien galima nugalėti.

Kai visuose gymuose dominuoja viena spalva, žaisti būna sunku, bet visvien galima nugalėti.

Taigi, tarkim jūs gyvenate rajone, kur aplinkui 5 gymai, bet visi nuolat yra vienos spalvos. O jūs esate kitos spalvos. Na, tarkim, raudoni dominuoja, o jūs mėlynas. Ką tada daryti?

Jums reikia daryti kelis dalykus:

  1. Nenumušinėkite kitos nedominuojančios spalvos gymų, pvz., geltonų – duokit ir kitiems paaugti. Kol jie maži, tol jie jūsų sąjugininkai, nes jie irgi muša tuos, kas dominuoja. Ir jums bus geriau, jeigu jie nepraras entuziazmo žaisti.
  2. Susiraskite 1-2 draugus, su kuriais darytumėte reidus kartu. Kai keliese numušinėjate, viskas juda kelis kartus greičiau. Galima per valandą visus 5 gymus apeiti ir numušti, net kai jie gana aukšto levelio. Traininti keliese irgi yra žymiai lengviau.
  3. Auginkitės pokemonus atakerius. Dabar, kai dominuoja vaporeonai, jolteonus augintis yra idealu. Jie ne tik labai geri, bet ir nepaprastai pigūs (dažni ir lengvai užauginami). Pirmame etape yra labai svarbu pigiai ir greitai numušinėti priešus.
  4. Pasirinkite vieną gymą, kur kartu su draugais galėtumėte paversti mėlyna tvirtove. Esmė yra tokia, kad vos tik tą gymą užims kažkas raudonas, per itin trumpą laiką jį numušti. Jei tai kartosite kasdien, po savaitės dauguma raudonų nematys prasmės ten dėti savo pokemonų ir jūs turėsite ramią vietą. Labai svarbu tik tai, kad gymas būtų kuo sunkiau pasiekiamas priešams, kad jiems dar ir tingėtųsi vaikščioti į jį. Jei gymas bus pakeliui, tai šiaip praeidami visvien numušinės. Todėl tvirtovę darykitės kažkur užkampyje.
  5. Verbuokite ir auginkitės naujus žaidėjus. Intensyviai žaidžiant, 20 levelis pasiekiams vos per porą savaičių ar netgi greičiau. Bet netgi po savaitės, vos 15 levelio žaidėjas jau gali būti traineris, o gal netgi ir numušti kokį vieną priešiško gymo pokemoną. Per mėnesį naujas žaidėjas gali tapti visai kitu atakeriu, kuris labai sustiprins jūsų pozicijas. Trys-keturi nauji žaidėjai – ir po mėnesio jau persvara bus jūsų pusėje.
  6. Svarbiausias patarimas: naktiniai reidai. Susikaupiate per dieną revive, porcijų ir varote 11-12 nakties per priešiškus gymus. Tuo metu jūsų priešai neis tų gymų atstatinėti. Greitai nukalate 5 gymus, susistatydami ten savo pokius – turite po 50 centų (panaudokite juos krepšiams didinti), o ryte atsikėlę, priešai mato visą rajoną jūsų spalvos. Ir kai tai nuolat vyksta, jiems rankos nusvyra. O jūsų spalvos žaidėjai pamato, kad žaisti verta ir patys ima geiminti aktyviau.

Aš jums garantuoju, kad šitaip žaidžiant per kelias savaites rajonas pasidarys jau jūsų spalvos. Na, nebent jūsų priešai irgi taip žaisti imtų. Kita vertus, jei jau visi taip rimtai žaisti pradėsite, tai verta pagalvoti apie tai, ar nevertėtų pereiti prie Ingress.

Beje, dominuojančios komandos žaidėjams irgi būna ne itin gerai, nes mažiukai nauji žaidėjai negali patekti į perpildytus aukšto levelio gymus, nes netgi negali jų pakelti į aukštesnį levelį. O jei dar gymas pasiekia 10 levelį, tai tampa stagnuojančiu ir išvis pasidaro tiems mažiukams neprieinamas. Dėl to kartais jei dominuoja viena komanda, mažesniems tos komandos žaidėjams būna dar blogiau, nei kitų, pridusintų komandų žaidėjams. Ir būtent mažesni žaidėjai iš laiminčios komandos labiausiai džiaugsis, jei jūs pradėsite nudaužinėti didžiuosius.

Gero žaidimo! 🙂

Kam reikia krepšio?

Labai dažnai naujesni žaidėjai susiduria su viena problema: trūksta kamuolių. Trūksta ir trūksta. O štai visokių porcijų gydymui yra per daug. Tuo tarpu senesni žaidėjai susiduria su kita problema: trūksta porcijų ar revive, o kamuolių per daug. arba išvis tai kamuolių trūksta, tai porcijų trūksta, nors kažko vis per daug.

Krepšiai turi būti tinkamo dydžio, kad rutuliai į juos sutilptų. Kitaip bus nepatogu.

Krepšiai turi būti tinkamo dydžio, kad rutuliai į juos sutilptų. Kitaip bus nepatogu.

Esmė yra paprasta: kiekvieną kartą jūs gaunate atsitiktinį skaičių porcijų ar kamuolių. Ir todėl gali atsitikti taip, kad jūs 30 kartų suksite pokestopą, bet gausite tik 20 porcijų, tačiau kartu 80 kamuolių. Arba atvirkščiai – porcijų bus kalnai, bet kamuolių beveik nebus.

Pradinis krepšys, kurį gaunate, tėra 350, ir nors atrodo kad tai daug, jis išties juntamai per mažas. Įsivaizduokite, kad turit 50 uogų, 100 rutulių, 50 kitų daiktų (inkubatorių, lure modulių ir t.t.), o jums dar reikia kovoti gymuose. lieka vietos 150 porcijų, iš kurių dauguma yra tokios mažos, kad vienam nukautam pokemonui reiks vidutiniškai 10 porcijų ir dar 1 revive. Dabar įsivaizduokit kad jūs aktyviau kovojate – gaunasi, kad 30 nukautų pokemonų per vakarą. Tai 300 porcijų ir dar 30 revive. Niekaip nesutelpa. O ir 100 kamuolių išnaudoti galima greitai, tad jų irgi truks.

Kai turi didelį krepšį, tai visi tie atsitiktiniai, statistiniai netolygumai išsilygina. Žaisti pasidaro kardinaliai lengviau, nes net jei ir nesiseka kurį laiką gauti iš pokestopo tai, ko reikia, paskui gauni ir prisikaupia. O ir šiaip, kai gali krepšyje laikyti 150-200 kamuolių, tai žinai, kad netgi ten kur nėra pokestopų, pokemonams rutulių užteks, o tai reiškia kad galima daryti reidus pokemonams gaudyti ten, kur jų daug. Tas pats ir su porcijomis bei revive – jei gali jų daug prisikaupti fermindamas, tai paskui gali surengti didelį ir greitą reidą prieš priešiškus gymus.

Kiek reikia talpos kuprinei, kad būtų geras žaidimas? Ne tiek jau daug: standartinė krepšio talpa yra 350, jei pasididinsite iki 400, tai jau bus žymiai lengviau, o 450 bus visai patogu. 500 bus geras skaičius, kurio daugumai atvejų jau pakanka.

Sveiki, mes apie pokemonus!

Net nežinau, nuo ko pradėti šį tinklaraštį, gal nuo to, apie ką jis? O gal tiesiog nuo to, kad aš kartą tiesiog pradėjau žaisti pokemonus. Ir štai, aš jau 30 levelio, o žaidimas dar neatsibosta. Kadaise atrodė, kad net 15 levelį pasiekti beveik neįmanoma, o paskui – kad 20 levelis yra viskas, daugiau nieko nereikės. Paskui 25 levelis atrodė kaip kažas neįtikėtinai stipraus. O dabar neįtikėtinai atrodo 35 levelis. Kaip žmonės sugeba tiek daug pasiekti?

pikachu_kaciukas

Pokemon Go yra nuostabus žaidimas – jis ir pralinksmina, kai vaikštai, ir paskatina pasivaikščioti netgi lietingą ar šaltą dieną. Tai vienas geriausių dalykų, ką tik galėjau atrasti. Gal vienintelė problema – žaidžiant Pokemon Go, galima netyčia užsižioplinti ir pargriūti kur nors.

Ir visokių ten dalykų pilna. Ir kuo ilgiau žaidi, tuo keistesnių dalykų atrandi. Štai pavyzdžiui, ar žinojote, kad visas Pokemon Go žemėlapis yra sukurtas kitame žaidime – Ingress, kur tuos pačius pokestopus ir gymus vadina portalais, o dėl jų kovoja žaidėjai, organizuoti visame pasaulyje, ir švedų žaidėjai kartu su lietuviais vis bando užgrobti ir uždengti visą Baltijos jūrą?

Trumpai tariant, rašysiu čia apie visokius įdomius, vertingus ir keistus dalykus, kurių gali kam nors prireikti. Tikiuosi, kad neužges šitas mano entuziazmas ir kad visiems bus įdomu 🙂

 

Pirmasis tinklalapio įrašas!

Mums labai malonu, kad jūs susikūrėte savo blogą. Taigi, jūs dabar esate naujas vartotojas Popo.lt blogofermoje.

Čia jūsų pirmas straipsnis, sukurtas automatiškai – tiesiog kaip tinklaraščio (blogo) įrašo pavyzdys. Galite tiesiog jį paredaguoti ir parašyti savo tekstą, galite ištrinti ar dar ką nors su juo padaryti. Ir žinoma, kad jau galite pildyti savo blogą tikrais, ne šiaip automatiškai sugeneruotais, o savo parašytais straipsniais!

Tarp kitko, jei prisireiks pagalbos, tvarkant ar gerinant savo naują blogą – pasižiūrėkite ir į mūsų pagalbos tinklaraštį, kuriame laikas nuo laiko parašome vieną-kitą straipsnį – PoPo pagalba. Ten pat komentaruose galima ir užduoti kokį nors klausimą, į kurį pasistengsime atsakyti.